Otroci Modre, Zelene in Rdeče igralnice so se s svojimi vzgojiteljicami odpravili do ribnika, kjer sta jih ob njivi pričakala gospa Vesna in gospod Rafko Končina. V košaricah in majhnih vedrih je bil pripravljen krompir za sajenje. Gospod Rafko je otrokom pripravil tudi palice, pripomočke za lažje sajenje krompirja na ustrezno razdaljo. Otroci so bili navdušeni in so se z veliko vnemo lotili dela.

Po opravljenem delu so obljubili, da bodo na prihodnjih sprehodih zavili do njive in preverili, kako raste krompir. Ko bo prišel čas, pa bodo pomagali tudi pri pobiranju pridelka.

Za konec smo se gospe Vesni in gospodu Rafku zahvalili za prijazno povabilo in koristno izkušnjo. Mahnili smo jo proti vrtcu, kjer smo si postregli s sladko – sadno malico, ki sta nam jo podarila zakonca Končina.

Zapisala: Petra Meserko