V četrtek, 1. 6. 2023, na dan staršev, smo v Vrtcu pri OŠ Krmelj izpeljali že 9. Spomladanski Knapčev pohod. Na pohod smo poleg staršev povabili še babice in dedke. Ob 9. uri smo se zbrali pred vrtcem/šolo ter se po uvodnem pozdravu ter predstavitvi poteka pohoda, razdelili v dve skupini. Otroci 1. starostnega obdobja so se s starši/starimi starši odpravili na krajši pohod v okolico vrtca. Na poti so imeli pripravljene naloge, v katerih so preizkusili svoje spretnosti in sposobnosti z uporabo različnih čutil. Medtem ko so se starejši otroci s starši/starimi starši odpravili na daljši pohod proti Hinjcam, mimo štirih kamnov ter se po gozdni poti vrnili v vrtec. Med potjo so se ustavili na velikem travniku, kjer so zapeli in zaplesali, v upanju, da se jim pridruži škrat Knapec. A ga žal ni bilo. Po prihodu v vrtec so se vsi pohodniki okrepčali z mini picami in limonado. Ob prijetnem pogovoru je otroke presenetil škrat Knapec, ki se je opravičil za zamudo ter vsakemu izmed otrok podaril srebrnik – čarobni srebrnik. Obljubil jim je, da jih zopet obišče v zimskem času.

Dopoldan s starši in starimi starši je bil zanimiv, umirjen ter poln novih doživetij. Prijetno utrujeni smo se poslovili ter si obljubili, da naslednje leto pohod ponovimo.

Mateja Ručman, vzgojiteljica

Krmelj, 26. 6. 2023