Učenci 5. razreda so uspešno prispeli v Idrijo, kjer so si ogledali rudnik živega srebra in se sprehodili po Antonovem rovu, kjer so morali premagati več kot 100 stopnic. Poleg dela rudarjev se je otrokom v spomin najbolj vtisnil škrat “Perkmandeljc”.

Pot nas je nato vodila do CŠOD centra v Cerknem, kjer so nas toplo sprejeli učitelji doma.

Opravili smo že prvi plavalni preizkus. Sedaj pa popoldanske aktivnosti.

2. DAN ŠOLE V NARAVI

Po opravljenih 4 urah plavanja otrokom in učiteljema že malo raste plavalna kožica, plavalna tehnika pa se močno izboljšuje.

Dopoldanskemu plavanju je sledil ogled BOLNIŠNICE FRANJA, ki je bil izjemno poučen in zanimiv.

Poučnemu ogledu je sledil nočni pohod z lučmi v Cerkno.

3. DAN ŠOLE V NARAVI

Tudi današnji dan smo pričeli s plavanjem, vendar tokrat malo drugače. Ker je med učitelji zavladal strah, da bodo učenci pretirano oponašali žabice, ne samo plavalno, temveč tudi glasovno, smo danes prešli na prosti in hrbtni slog. Po plavalnem delu pa je sledilo delo v naravi. Učenci so se spoznali z izdelavo bivakov.

4. DAN ŠOLE V NARAVI

Tudi 4. dan šole v naravi so učenci opravili 4 urni plavalni tečaj, v popoldanskih urah pa so učenci izdelovali splave, jih spuščali po vodi in iz lesenih gradnikov sestavljali mostove.

Učitelja Primož in Jure