Tudi v letošnjem šolskem letu smo v Vrtcu pri Osnovni šoli Krmelj obeležili 12. tradicionalni slovenski zajtrk. Osrednja tema, ki smo jo letos posebej izpostavili, je mleko in mlečni izdelki. K temu smo spodbujali tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«

V vrtcu smo v tem tednu namenili dejavnosti prav temu posebnemu dnevu. Prebirali smo zgodbe o čebelah, se o njih pogovarjali, spoznavali njihov pomen za ljudi, rajali ob glasbi, izdelovali izdelke in ustvarjali razstave.

V petek, 18. 11. 2022, smo v veznem hodniku med šolo in vrtcem pripravili stojnico z lokalno pridelano hrano, ki so jo otrokom in staršem ob prihodu otrok v vrtec postregli otroci vrtca in šole s strokovnimi delavkami. S tem smo želeli tudi staršem približati, kako izgleda tradicionalni slovenski zajtrk.

Obiskal nas je tudi čebelar g. Luka Pirc, ki je otrokom predstavil življenje čebel in poklic čebelarja.

Za otroke smo pripravili tudi Čebeličin fotokotiček, kjer lahko starši fotografirajo svoje otroke in si ustvarijo lepe spomine.

Aleksandra Kopar, vzgojiteljica