V petek, 21. 4. 2017 smo v vrtcu Krmelj poskrbeli za aktivnosti ob dnevu Zemlje, katere so nas opomnile kako bolje skrbeti za naš planet.Sedem skupin je sodelovalo pri aktivnostih ob dnevu Zemlje. Strokovne delavke so pripravile dejavnosti, katere so izvedle skupaj z otroki posameznih skupin. Sodelovali so tudi najmlajši otroci, malo starejši in najstarejši. Aktivnosti so zasnovale vzgojiteljice in s tem popestrile prijetno, doživeto dopoldne za otroške in tudi naše oči.

V prvi starostni skupini so se otroci z vzgojiteljicama pogovarjali o vodi, o uporabi papirnatih brisačkah ter o sejanju pšenice. Prebirali so knjigi z naslovom Nekomu povej (Elzbieta Zubrzycka) in Franček sadi drevo (Sharon Jennings), sejali pšenico, razvrščali plastične in papirnate odpadke. Ogledali smo si ekološki otok z zaboji za odpadke in pobirali odpadke v okolici vrtca.V drugi starostni skupini so se otroci v jutranjem krogu pogovarjali o dnevu Zemlje in o spomladanskih opravilih. Sejali so jagode in peteršilj. Opazovali so živali (deževnik, polž…) in njihove sledi na črnem papirju. Pomivali so okna, prali avtomobile (poganjalce), pometali, pripravili so si sok in malico, prali, obešali in likali perila. Tudi otroci iz druge starostne skupine so pobirali smeti v okolici vrtca.

Vse skupine vrtca Krmelj (8 skupin) pa smo bile zainteresirane, da še olepšamo okolico vrtca, tako da posadimo rože v korita in jih s pomočjo obešal obesimo na ograjo vrtca, pri fitnes napravah. Prav tako bi vsaka skupina skrbela za zalivanje rož v koritu. Žal nam je pri tej dejavnosti malo ponagajalo slabo in predvsem zelo hladno vreme in mraz. Odločili smo se, da dejavnost sajenja rož izvedemo malo kasneje in sicer po prvem maju, ko bo tudi vreme primerno času.

Nosilka, Mojca Erman, vzgojiteljica v Vijolični igralnici