Juhuhu! Pomlad je tu in sonček nas je končno pobožal po naših ličkih.  Zato sva se vzgojiteljice skupaj z otroki podali na prvi spomladanski pohod do vasi Polje. Otroci so se lepo držali za vrvico in pot nas je vodila do gozda. Na začetku gozda, so otroci najprej opazili kronice, poslušali so ptičje petje in šumenje listov pod nogami. Hodili smo skozi gozd po hribu navzgor. Naše noge so se občasno spotikale ob veje in korenin dreves, a vseeno smo vztrajno nadaljevali našo pot. Ko smo prehodili polovico poti smo se ustavili, kjer smo pojedli malico in se odžejali s čajem.  Bili smo že kar malo utrujeni, otroške nogice so postajale težke in koraki so bili počasnejši. Odločili smo se, da je za prvič dovolj in se po strmi poti vrnili nazaj proti vrtcu. Ustavili smo se še na velikem travniku, kjer smo se posladkali s čokoladico, malo smo še potekli in se nato vrnili nazaj v vrtec na kosilo. Otroci so prijetno utrujeni nato zaspali na svojih blazinicah.

Cilj pohoda je bil razvijanje gibalnih sposobnosti in okrepiti naša telesa.

Vzgojiteljici: Mojca Erman in Barbara Ocvirk