Po glasni glasbi, ki nas je zbudila, smo hitro pospravili sobe in odšli na zajtrk. Nato smo se zbrali pred domom in se peš odpravili do rudnika v Mežici. Oblekli smo rudarska oblačila in si nadeli čelado ter se z rudarskim vlakcem odpeljali v rudnik.  Vodič nas je popeljal po muzejskem delu rudnika, kjer smo si ogledali, kako je v preteklosti potekalo delo rudarjev. Izvedeli smo, da so v rudniku delali tudi otroci, ki so bili toliko stari, kot smo zdaj mi. Z vlakom smo se vrnili na površje in si privoščili sladoled, nato pa smo se odpravili proti domu. Po kosilu smo se preizkusili v športnem plezanju. Nekateri so bili bolj, drugi malo manj uspešni. Vsi pa smo se zabavali. Večerni del je bil namenjen izboru najizvirnejše frizure. Med fantovskimi sobami so zmagali učenci osmega razreda naše šole, med dekleti pa naše punce. To pomeni, da smo Dolenjci v celoti premagali Štajerce.
David in Gaj