Vsi učenci vsako leto težko pričakujejo konec šolskega leta in pričetek dolgih počitnic. Učenci OŠ Krmelj so se v zadnjem tednu še posebej veselili pričakovanja zadnjega šolskega dne, ker jim je bil obljubljen naravoslovni dan v neznano. Razmišljali so in iskali ideje, kam vse bi lahko šli. Imeli so veliko zanimivih predlogov, nekateri bi šli že na morje. Ko smo jim povedali, da gremo v Ljubljano, so hitro uganili, da ne gremo nikamor drugam kot v živalski vrt. Navdušenje je bilo veliko. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali v ljubljanski živalski vrt, kjer so nas sprejeli vodniki in nam razkazali živali. Šimpanzinja Neža je konec marca rodila mladiča, ki je bil ta dan prvič na ogled javnosti. Lahko smo opazovali šimpanzinjo in njenega mladička, kako se drži maminega trebuščka in zvedavo gleda v svet. Zvedavih pogledov smo bili tudi mi, kajti takega prizora ne vidiš pogostokrat. Učenci so si lahko pobližje ogledali tudi kačo, jo potipali, pogumnejši pa so jo dali okoli vratu. Naravoslovni dan smo zaključili v prijetni senci, kjer so učenci uživali na igralih. Ob prihodu v šolo so prejeli zaslužena spričevala, ki so jih ponosno pokazali staršem, in veselo pomahali v slovo do jeseni.

Tjaša Mahne