V vrtcu pri OŠ Krmelj skozi vse leto potekajo različni projekti, ki jih uspešno povezujemo s prednostno nalogo našega vrtca, in sicer z gibanjem. Tretji, že tradicionalni spomladanski Knapčev pohod s starši, je potekal v duhu treh projektov – Mali sonček, Z igro do prvih turističnih korakov in Zdravje v vrtcu. Na pohod smo se podali po skritih Knapčevih poteh v našem Krmelju. Na poti do cilja je otroke in starše čakalo kar nekaj ovir in nalog v obliki postaj. Na prvi postaji smo se najprej razgibali ter se polni pričakovanj po sledeh zemljevida odpravili iskat škrata Knapca. Opazovali smo naravo, kraj Krmelj ter premagali naravne ovire na poti. Naš pohod se je končal pri stari šoli, kjer nas je pričakal Knapec, nas pozdravil in razdelil medalje za uspešno opravljeno pot. Povabil nas je tudi na zdravo pogostitev, ki so jo pripravili otroci vrtca, in sicer namaz s čemažem in skuto ter bezgov sok. Prijazen Knapec si je vzel čas za druženje z otroki in starši ter jih lepo povabil na naslednji tradicionalni pohod.  Pohod je potekal v prijetnem pomladnem vremenu in prijateljskem vzdušju, saj se je pri iskanju Knapca pridružilo kar 50 otrok s starši.