Vrtec pri OŠ Krmelj že četrto leto zapored sodeluje pri natečaju Planetu Zemlja prijazna šola/vrtec. V vsakodnevne dejavnosti  redno vključujemo tudi ekološke vsebine. Otroci sodelujejo pri čistilnih akcijah v naravi, spoznavanju pomena recikliranja ter na temo ekologije tudi likovno ustvarjajo.

Na svetovni dan Zemlje, 22. 4. 2016, je v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču potekala slavnostna podelitev nazivov Planetu Zemlja prijazna šola/vrtec. Krmeljski vrtec sta predstavljala Tia Kovaljev in Tim Karlič iz Rumene igralnice, ki sta ponosno prevzela naziv in nagrado. Na podelitvi sta ju spremljali vzgojiteljici Marjanca Železnik in Anja Luzar, ki menita, da je natečaj primeren za najmlajše otroke. Ti lahko že zelo zgodaj postanejo ekološko osveščeni,  kar pa je seveda dobro izhodišče za nadaljnje delo.

Vzgojiteljica Anja Luzar, OŠ Krmelj, Vrtec pri OŠ Krmelj