Takoj po zajtrku smo se športno oblekli in obuli, v večji nahrbtnik smo naložili vodo, sok in sladke priboljške. Vsak otrok iz starejše skupine je povabil mlajšega otroka, da sta skupaj hodila v paru. Starejši otroci so bili ponosni na dodeljeno nalogo in so skrbno pazili na mlajše. Nekaj časa smo hodili po pločniku proti zgornjemu delu Krmelja, nato smo hodili ob potoku Hinja. Na pašniku smo zagledali konja, ki nas je nekaj časa radovedno opazoval. Preko brvi smo odšli čez potok Gomilščica in prišli na veliko jaso. Malo naprej ob potoku smo nabrali čemaž. Najprej smo si ga pogledali in povonjali, nato pa smo ga nabrali kar nekaj šopkov. Kasneje so iz njega otroci iz Rumene igralnice v vrtcu pripravili čemažev pesto. Zaslužili smo si okrepčilno malico. Pot smo nadaljevali ob gozdu in se odpravili nazaj proti vrtcu.Preživeli smo lepo in malce drugačno dopoldne na svežem zraku.

Špela Škorja in Marjanca Železnik