DSCF8093Otroci so stali ob oknu igralnice, opazovali poplesavanje snežink zunaj, v igralnici pa je odmevalo:”Sneži, sneži, sneži!” “Dovolj ga bo za dejavnosti na snegu s smučmi”, smo se skupno odločili.

Trava je bilapovsem pokrita s snegom, pred igralnico je stal velik sneženi mož in nas vabil na sneg.S pomočjo staršev smo otrokom pripravili smučarsko opremo in otroci so se podali z mentorico Urško na sneg. Z zabavnim in sproščenim izvajanjem novih oblik gibanja brez ali s smučmi, so se otroci prilagajali gibanju v opremi, v skupini in z mentorico. Vadbeni proces je bil prilagojen sposobnostim otrok. Vsi udeleženi otroci so se s smučmi uspešno povzpeli na manjši hribček in se v smuku naravnost spustili navzdol, sledili drsenju smuči in ustavljanju. Otroci so uspešno opravili gibalno nalogo športnega programa Mali sonček in si v ustrezno okence v knjižici nalepili nalepko.

Čestitamo , mali smučarji!

DSCF8076DSCF8102DSCF8106