2013-01-15 18.32.40

Bilo je nekega januarskega popoldneva v Krmelju. Otroci skupine Žabice smo se skupaj s starši zbrali pred našim novim vrtcem. Za začetek smo na vratih našli sporočilo, katero nam je napisala zima, ki je s snegom pobelila naš kraj.

Napisala nam je, da nam je nekje na poti skrila zaklad. Tako smo začeli z našim pohodom, ki je bil opremljen s smerokazi, da se nismo izgubili. Na poti do zaklada pa so nas čakale naloge, katere so nam prebirali kar naši starši in s skupnimi močmi nam jih je uspelo rešiti. Pot je bila kar težka, saj je bila prekrita s snegom, katerega ni bilo malo. Smo pa uživali v zimskem vzdušju, prepevali, malo potelovadili in razmišljali ob uganki. Našli smo zaklad, ki nam ga je skrila zima. Takrat pa so se otrokom zasvetile oči, na obraze pa so se jim narisali iskreni nasmehi. Odprli smo zaklad in v sporočilu je pisalo, da imamo za konec  eno zelo težko nalogo, in sicer da zgradimo velikega snežaka. Pripravljeno pa je že bilo korenje, kamenje, kapa, šal… Naši starši so se tako vživeli v gradnjo, da so bili v hipu postavljeni trije postavni, veliki snežaki. Prisotnega je bilo polno smeha, veselja,  igrivosti, zagnanosti, da je bilo res v veselje spremljati to delavno vnemo. Vsi ponosni, da smo zgradili najlepše snežake, smo se odpravili še na čaj in piškote. Tako se je naše zimsko druženje zaključilo. Bilo je res imenitno. Najlepša hvala staršem, ki so si vzeli čas in se poveselili z nami na malo drugačen način. Dragi starši, vi ste tisti, ki vašim otrokom čarate nasmeh na obraz. Vsak čas, vsak nasmeh, vsak objem, ki jim ga namenite, jim pomeni veliko več kot kakšna draga igrača.

2013-01-15 18.02.592013-01-15 18.15.24

Anja Luzar in Marjanca Železnik