IMG 9467

V vrtec je zašel Puhko. Hm, le kdo je to. Znašel se je pred vrtcem, v vagončku, kjer je jokal in bil žalosten. Kasneje nam je tudi povedal, zakaj. Izgubil se je. Iskal je Knapca in želel je, da mu ga pomagamo najti.

Otroci so ga z navdušenjem sprejeli in pripravljeni so mu bili pomagati. Puhku smo krajšali čas z različnimi dejavnostmi v vseh starostnih skupinah. Veliko novega se je naučil in spoznal vse prijatelje v vrtcu. Zelo jih je bil vesel, prav tako tudi otroci njega. Delili so mu objemčke, poljubčke, tople besede in poglede. Imamo občutek, da se Puhko pri nas odlično počuti, tako pri najmlajših kot najstarejših otrocih. Naš vrtec pa je z njegovo pomočjo dobil praznično podobo. In končno smo dočakali. Tradicionalni, že 13. Knapčev pohod. Tudi Puhko ga je komaj čakal, saj bo končno videl Knapca. S pomočjo otrok, staršev in lučk, nam je uspelo najti Knapca. Pa še kako ga je bil vesel Puhko. Plesal je, telovadil in se veselil. In tako je pred počitnicami prišel tudi čas slovesa. Od Puhka smo se poslovili z darili, lepimi željami in upanjem, da bo še kdaj prišel v vrtec.

Urška Kugonič, OŠ Krmelj – Vrtec pri OŠ Krmelj