Že vrsto let v Sloveniji poteka projekt Rastem s knjigo, v katerem vsako leto sodelujejo tudi krmeljski sedmošolci.

V začetku marca so učenci 7. razreda Osnovne šole Krmelj obiskali Knjižnico Sevnica. Tokrat se je v knjižnico odpravil razred, v katerem prav vsi učenci vsako leto opravijo bralno značko, zato so se dveh ur v osrednji občinski knjižnici še bolj razveselili. Aktivno so sodelovali pri vseh dejavnostih, ki sta jih pripravili knjižničarki Jožica in Tina, se vključevali v pogovor in se ob vseh aktivnostih tudi zabavali. Marsikaj so že znali, hkrati pa so izvedeli veliko novega. Vsi so bili mnenja, da bi lahko v knjižnici preživeli kar celotno dopoldne.

Ob koncu druženja so prejeli knjižno darilo, mladinski roman Modri otok, ki bo zagotovo njihova naslednja bralna dogodivščina.

P. Starič