Pomlad prinaša novo, mlado energijo in nova življenja. Kako to izgleda v hlevu, smo se odpravili pogledat v Gabrijele, na Ovčarsko kmetijo Urban.

Po zajtrku smo se odpravili proti Gabrijelam. Na poti smo poslušali ptičje petje in opazovali prebujanje narave.

Ustavili smo se ob vaškem koritu, kjer so otroci spoznali kako so perice včasih prale perilo in kje so dobili vodo tisti, ki doma niso imeli »štirne«.

Pot smo skozi gozd in pašnik nadaljevali do kmetije. Tam nas je pričakala gospa Meta Dimec, ki nas je prijazno sprejela. Peljala nas je v hlev poln ovc, ovnov in majhnih jagenjčkov. Po začetni zadržanosti so se otroci sprostili, se umirili in približali živalim, ki so jim seno jedle z dlani. Pozdravila nas je tudi družina psov, ki živi in dela na kmetiji. Njihovo delo je čuvanje ovc. Tudi njihova družina se je v preteklih dneh povečala za nekaj pasjih kepic.

Po okrepčilni malici smo se polni lepih vtisov vrnili v vrtec.

Otroci Rumene igralnice z vzgojiteljicama Petro in Marjanco