Skoči na glavno vsebino

V torek, 17. maja, so sedmošolci in devetošolci naše šole v okviru tehniškega dne obiskali galerijo Božidar Jakac v Kostanjevici. V zunanjosti bivšega cistercijanskega samostana so si učenci ogledali Forma Vivo, muzej na prostem, v notranjem ambientu pa so podrobneje spoznali značilnosti arhitekture iz zgodnjega srednjega veka. V gotski cerkvi so lahko primerjali značilnosti romanske, gotske in baročne arhitekture. Ob obisku dveh stalnih zbirk so spoznali likovne umetnike, Božidarja Jakca ter Toneta in Franceta Kralja, ob ogledu prehodne razstave Vegetacija pa štiri mlade slovenske ustvarjalke. V grafični delavnici so ustvarjali v grafični tehniki suha igla. Vsak učenec je ustvaril svoj grafični list in na ta način spoznal zanj nov grafični način. Razstava nastalih grafičnih del bo na ogled v šolskih prostorih naše šole.

Nena Bedek in Mateja Mandl Dirnbek

Dostopnost