Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo na šoli izvedli tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga naši, ekološko osveščeni, učenci vsako leto težko pričakujejo.

Z veseljem so učenci do zadnje drobtinice pozobali kruh, namazan z okusnim maslom in domačim sladkim medom, teknila so jim tudi jabolka lokalnega izvora. Zaradi lončka toplega domačega mleka je bil okus zajtrka še bogatejši. Res je, lokalno pridelana hrana, ki je rezultat pridnih rok slovenskih kmetov in čebelarjev, tekne najbolj!

Naša šola se je letos pridružila tudi vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila. Tudi sicer imamo v jesenskih in zimskih mesecih pogosto na jedilniku tradicionalne slovenske jedi, ki vključujejo kislo zelje in repo.

Že cel teden so bili učenci na razredni stopnji v okviru pouka in podaljšanega bivanja zelo ustvarjalni. Prepevali so pesmice o čebelah in izdelali čudovite izdelke, ki krasijo učilnice in hodnike naše šole. Oglejte si nekaj utrinkov in izdelkov.

 

Dostopnost