Otroci Rožnate igralnice in vzgojiteljici smo raziskovali Krmelj. Spoznavali smo njegovo zgodovino in zanimivosti.

Ogledali smo si kamišibaj o nastanku imena kraja Krmelj. Vsak otrok je preslikal ime kraja, izdelali smo zemljevid, napisali slikopis o Knapcu, oblikovali maketo rudniškega jaška, v katerem prebivajo netopirji in pajki, katere smo izdelali iz naravnih in recikliranih materialov. Za navdih smo poslušali Knapčeve zgodbe na pravljični preprogi.

Prijazna krajanka nam je odstopila nekaj kosov premoga, ki smo ga uporabili za risanje rudarskih svetilk in ga spoznali kot gorivo.

Raziskovanje rudnika in življenja v njem nas je navdušilo. Naučili smo se veliko novega, predvsem pa smo se zelo zabavali.

Otroci Rožnate igralnice z vzgojiteljicama Petro Meserko in Marjanco Železnik.