Vrtec pri OŠ Krmelj se redno vključuje v različne projekte tako na lokalni kot tudi na državni ravni, zato že deseto leto zapored sodelujemo v programu Zdravje v vrtcu v okviru  Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Namen projekta, ki vključuje vseh osem oddelkov, je v vzgojne programe vrtca vnesti zdravstveno-vzgojne vsebine, ki bodo otrokom pomagale odrasti v zdrave, samozavestne in uspešne odrasle, ki bodo znali svoje znanje posredovati tudi širši in ožji okolici. Osrednja tema načrtovanih dejavnosti in aktivnosti je bila »Počutim se dobro«, zato smo se strokovne delavke osredotočile izvajati aktivnosti skozi celo leto preko obogatitvenih dejavnosti in praznovanj. Redno smo tudi skrbeli za urejanje igralnic, prezračevanje prostorov ter otroke spodbujale pri skrbi za osebno higieno. Rojstne dneve otrok smo praznovali na zdrav način, in sicer s pripravo sadne malice ter svežih sadnih sokov. V mlajših skupinah so strokovne delavke malčke spodbujale k doslednem umivanju rok pred obroki in po uporabi sanitarij. Vsakodnevno so otroci čistili mize pred obrokom ter uporabljali prtičke. Spoznavali so sadje ter zelenjavo ter jo okušali in pripravljali zdrave obroke. Starejši otroci so v okviru zdrave prehrane spoznali prehransko piramido ter pomen in način zdravega načina življenja in prehranjevanja. Raziskovali so značilnosti človeškega telesa, čutil ter rojstva. Projekt Zdravje v vrtcu smo uspešno zaključili, saj smo realizirali vse zastavljene cilje. Otroci so pri načrtovanih dejavnostih sodelovali, raziskovali ter ponotranjili pravila in vrednote ohranjanja zdravega načina življenja.

Anja Mervar, koordinatorica projekta Zdravje v vrtcu