Petek, 5. 2. 2021, smo na krmeljski osnovni šoli preživeli kulturno. Tokrat smo se zbrali drugače. Namesto da bi z ramo ob rami sedeli v kulturni dvorani, smo se gledali in poslušali na skupnem ekranu. Rdeča nit letošnje proslave je bila kultura sama. Recitatorsko in glasbeno obarvano prireditev smo popestrili še z likovnimi izdelki učencev naše šole.

V kulturnem dopoldnevu so učenci predmetne stopnje likovno ustvarjali na pesem letošnjega Prešernovega nagrajenca Ferija Lainščka Pesem je nova in si ogledali animacijo o našem največjem poetu. Učenci razredne stopnje pa so se poleg likovnega in literarnega ustvarjanja zabavali ob gledališki predstavi in prisluhnili virtualnemu nastopu učencev Glasbene šole Sevnica. Vsi so se ob koncu ustvarjalnega dopoldneva posladkali s Prešernovimi kroglicami, ki so jih sami pripravili.

Kulturni dan malo drugače nam je bil všeč. Kljub temu pa si želimo, da bi naslednjič kulturo doživeli tako, kot smo navajeni – v živo.

P. Starič in R. Mlinarič