Predzadnji šolski dan smo se sedmošolci v sklopu tehniških dni odpravili na obisk sevniškega gradu. Pred tem smo si ogledali sevniško staro mestno jedro, katerega osrednji del je Glavni trg.  Ogledali smo si stare stavbe, ki pričajo o preteklosti naselja in spoznavali arhitekturne značilnosti ter zanimivosti minulih zgodovinskih obdobji. Ogledali smo si gotsko cerkev Sv. Florjana, neoromansko cerkev Sv. Nikolaja, kamnito znamenje s kipom Sv. Martina ter spodnji sevniški grad, kjer je danes sedež občinske uprave. Po težko pričakovanem sladoledu smo se povzpeli do Lutrovske kleti iz 16. stoletja, ki je eden najlepših renesančnih spomenikov v Sloveniji. Na gradu nam je gospa vodička predstavila razvoj gradu ter zanimivosti iz življenja grajske gospode. Ogledali smo si stalne zbirke na gradu, staro pohištvo, grajske poslikave in grajski park. V eni izmed soban nas je presenetila grajska gospodična z okusnimi piškoti. Preživeli smo lepo dopoldne, sedaj pa se veselimo počitnic.

Sedmošolci OŠ Krmelj in učiteljica Nena Bedek