Začelo se je leta 1948, ko so na prireditvi, ki so jo imenovali Novoletna jelka, takratni učenci OŠ Krmelj zaigrali igrico Sneguljčica, nato pa je nastopil dedek Mraz, ki je obdaril posamezne pionirje. V Šolsko kroniko, ki jo je vodil Leopold Juvan, takratni ravnatelj šole, je še zapisal, da je “skupni kolektiv pionirjev prejel v dar žogo”.

Decembra 2018 je dedek Mraz krmeljske otroke tako obiskal že sedemdesetič.

Naše najmlajše, otroke z vrtca in šolarje od 1. do 3. razreda vsako leto najprej razveseli v Kulturnem domu, kjer smo se zbrali v četrtek, 20. 12. 2018. Na začeteku smo si ogledali lutkovno predstavo Grdi raček v izvedbi Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica. Sledil je prihod dedka Mraza in njegovih spremljevalcev živali in snežink,  ki so jih otroci v dvorani priklicali s svojim glasnim petjem. V zahvalo so prejeli prisrčna darila.

Zadnji šolski dan pa je dedek Mraz obiskal tudi šolo, kjer je z darili razveselil še vse ostale šolarje.
Zahvaljujemo se številnim donatorjem, ki pomagajo pri izvedbi prireditve in obdaritvi otrok.