V četrtek, 8. novembra, je v Viteški dvorani Posavskega muzeja Brežice v soorganizaciji Slovenskega protestantskega društva Primož Trubar  ̶  podružnica Posavje, Posavskega muzeja Brežice, Valvazorjeve knjižnice Krško, OŠ Jurija Dalmatina in OŠ Artiče potekalo odprtje razstave literarno-likovnega natečaja 2018 Na obisku pri Juriju Dalmatinu. Na odprtju razstave del so bile podeljene Dalmatinove značke in priznanja strokovne komisije natečaja. Dalmatinovo značko so za likovno delo prejeli tudi učenci naše šole, devetošolca Aleks Sluga in Val Vidmar ter osmošolka Tinkara Krajnc, ki pa je prejela še posebno priznanje strokovne komisije. Po glasbeno in plesno obarvanem kulturnem programu je bila na ogled razstava vseh izbranih del.

Mentorica: Nena Bedek