Vsako leto v času tedna otroka na šoli pripravimo posebno prireditev za naše prvošolčke, na kateri jih sprejmemo v šolsko skupnost, kar pomeni, da tudi uradno postanejo pravi šolarji Osnovne šole Krmelj.

Na dogodku, ki je potekal 2. 10. 2018, so sodelovali učenci razredne stopnje – drugošolci so  zapeli pesem Modrijan in zaplesali ples Robotek, tretješolci so ob spremljavi z instrumenti zapeli pesem Dobro jutro, sonce , četrtošolci pa so ob skupni recitaciji pesmi Prijatelj prisotnim položili na srce, kakšne lastnosti mora imeti pravi prijatelj. S svojim izvrstnim nastopom, uprizoritvijo dramske igrice Listek trepetavček, pa so nas prijetno presenetili prav prvošolci. Pripravili so jo skupaj z njihovima učiteljicama Majdo in Anjo. Pred vsemi navzočimi, med katerimi so bili tudi nekateri starši in stari starši, so prvošolci zaobljubilili obljube, potrebne sa sprejem v šolsko skupnost. Ob koncu prireditve sta gospa ravnateljica Gusta Mirt, ki je učencem namenila tudi nekaj spodbudnih besed, in predsednik šolske skupnosti Val Vidmar, vsakemu prvošolcu za spomin in dobrodošlico podarila knjigo Kekec in Prisank.