V vrtcu pri OŠ Krmelj skozi vse leto potekajo različni projekti, ki jih uspešno povezujemo s prednostno nalogo našega vrtca, in sicer z gibanjem. Peti, že tradicionalni spomladanski Knapčev pohod s starši, je potekal v duhu treh projektov – Mali sonček, Varno s soncem in Zdravje v vrtcu. Letošnja osrednja tema je bila sprehod skozi vse štiri letni čase. Na pohod smo se podali v ponedeljek, 21.5.2018 ob 16.30. Na poti do cilja je otroke in starše čakalo kar nekaj ovir in nalog v obliki postaj. Prva postaja je predstavljala jesen, kjer so otroci s samokolnicami skozi različne ovire prepeljali jabolka in tako pripravili ozimnico. Pri drugi postaji, ki je predstavljala zimo, so otroci iz odpadnega papirja oblikovali kepo ter ciljali stolp. Za konec so se še s smučmi podali na pot do naslednje postaje z naslovom pomlad. Tam so starši otrokom napihnili balone, jih zavezali okoli roke ter se skupaj sprehodili do poletja. Na postaji, ki je predstavljala poletje, so starši otrokom najprej izdelali zaščitne kape ter se odpravili na poligon. Po opravljeni nalogi je otrok na svoj kartonček prejel štampiljko. Pohod se je zaključil na asfaltnem igrišču, kjer nas je pričakal Knapec, nas pozdravil in razdelil priznanja za uspešno opravljene naloge. Povabil nas je tudi na pogostitev, in sicer na osvežilno sadno solato ter vodo. Prijazen Knapec si je vzel čas za druženje z otroki in starši ter jih lepo povabil na naslednji tradicionalni pohod.  Pohod je potekal v prijetnem pomladnem vremenu in prijateljskem vzdušju, saj se je iskanju Knapca pridružilo 35 otrok s starši.