V torek, 22. 5. 2018, se je v večnamenskem prostoru OŠ Krmelj odvil sklepni dogodek Ustvarjalnikovih podjetniških krožkov za osnovnošolce iz OŠ Krmelj, Tržišče, Šentjanž, Boštanj in Sevnica, ki sta jih vodila mentorja Nejc Konjevič in Laura Martinčič. Enajst ekip je predstavilo inovativne podjetniške ideje, ki jih je ocenjevala komisija, ki so jo sestavljali g. Srečko Ocvirk, g. Andrej Repše, g. Bruno Vidmar ter g. Matic Breznik. Za zanimiv program so poskrbeli učenci OŠ Krmelj, šolska kuharska skupina Knapec pa je pripravila zelo okusno pogostitev. Nagrado za naj pitch je dobila skupina iz OŠ Sava Kladnika Sevnica z idejo Igra brez polnilca, nagrado za naj družbeno koristno idejo je prejela skupina iz OŠ Krmelj za idejo Odd jobs fantje, naj ideja pa je postala ideja Tisoč zvezdni hotel, ki jo je predstavila skupina iz OŠ Boštanj. Nagrade so prispevali Pekarna Bruno, Občina Sevnica, podjetje Nejko, za presenečenje je poskrbel predstavnik podjetja Armat, ki je vsaki šoli podarilo 100 €.

Sara Gačnik