V petek, 23. 3. 2018, smo obiskali Zdravstveni dom v Krmelju. Sprejela nas je prijazna medicinska sestra Jožica in nam razkazala celotni Zdravstveni dom ter nam pokazala vse potrebne pripomočke. Lahko smo se stehtali, se izmerili, medicinska sestra nam je poslušala srce, prikazala nam je tudi povijanje roke. Zatem nas je peljala še do zdravnika in sestre v lekarni, kjer smo dobili vitamine.

V torek, 27. 3. 2018 smo obiskali zobozdravnika v Krmelju. Sprejela nas je prijazna medicinska sestra, ki pomaga zobozdravnici pri opravljanju njenega dela in nas popeljala do zobozdravnice. Zobozdravnica nas je prav lepo pozdravila, pokazala nam je pripomočke, katere uporablja, otrokom je pregledala zobe in nam pokazala, kako si moramo pravilno umivati zobe.

Vsi smo bili pogumni, saj smo sedli na stol in široko odprli usta, da je zobozdravnica lahko pogledala naše zobe. Rekli smo AAAA. Zobozdravnica nas je pohvalila, rekla je da smo res pogumni in medicinska sestra nam je pritisnila štampiljko.

Imeli smo čudovito dopoldne, ki smo ga preživeli v Zdravstvenem domu Krmelj.

Otroci iz Vijolične igralnice, z Mojco, Matejo in Nino