Otroci se velikokrat pogovarjajo o risankah, risani junaki pa so pogosto celo njihovi vzorniki, zato smo v Rdeči igralnici v vrtcu pri OŠ Krmelj čas namenili otrokom ljubi temi – risanki. Otroke je zanimalo, kako ta sploh nastane. Obiskali smo šolsko knjižnico in poiskali literaturo, vendar vseh odgovorov še vedno nismo našli. Odločili smo se, da na pomoč pokličemo strokovnjaka. Povabilu se je prijazno odzval g. Tomaž Pavkovič in z obiskom razveselil otroke. Predstavil je poklic snemalca in montažerja ter odgovoril na vsa zastavljena vprašanja. »Kdaj bomo začeli?« so neučakano spraševali otroci. Skupaj so pričeli s fotografiranjem, ki je osnova za izdelavo risanega filma v stop motion tehniki, kot je povedal g. Tomaž. Otroci so pokazali veliko zanimanja in pripravljenosti sodelovati pri delu. Ob koncu so se g. Tomažu prijazno zahvalili za nesebično pomoč, nasvete in vodenje pri nastanku risanega filma otrok Rdeče igralnice z naslovom Snežak in Rozi.