V letošnjem letu je potekal že 10. tradicionalni vseslovenski medeni zajtrk. Otroci vrtca smo že ves teden ustvarjali na temo čebel in se pogovarjali o pomenu zdrave prehrane. Vzgojiteljice smo otrokom približale pomen kvalitetne lokalno pridelane  hrane. V petek, 18. 11. 2016, smo se vsi otroci 2. starostnega obdobja zbrali na skupnem zajtrku v večnamenskem prostoru vrtca. Vsaka skupina je pripravila svoj pogrinjek na temo tradicionalnega zajtrka. Med zajtrkom sta nas obiskala čebelarja. Po končanem zajtrku pa so se nam pridružili še otroci 1. starostnega obdobja. Čebelarja sta nam vsem predstavila pomen in življenje čebel, predvajala film o življenju čebel, pesem Stari čebelar ter čebelarsko himno. Otroci so lahko tudi pomerili zaščitno obleko, ki jo čebelarja uporablja pri svojem delu ter odgovarjala na njihova vprašanja.

Čebelarja, gospod Kolenc in gospod Skoporc, sta nam obljubila, da nas naslednje leto zopet obiščeta. V zahvalo smo se jima zahvalili in podarili izdelek otrok.

Nosilki: Marija Štojs, Suzana Vrbovšek