Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Krmelj že vrsto let obeležujemo slovenski tradicionalni zajtrk. K sodelovanju povabimo lokalne pridelovalce hrane, največkrat starše naših učencev, ki nam z veseljem ponudijo svoje ekološko pridelane izdelke.Danes, 18. 11. 2016, smo se v večnamenskem prostoru zbrali učenci in učitelji razredne stopnje. Uredili smo prostor in pripravili slavnostne pogrinjke. Na zajtrk smo povabili tudi gospo ravnateljico, gospoda hišnika in celotno osebje kuhinje.Na začetku smo imeli krajšo kulturno prireditev, kjer so otroci spregovorili o pomenu zajtrka in zdrave prehrane za ljudi, s petjem in recitacijami pa so predstavili  pesmi  in pregovore o kruhu.Obiskala nas je tudi otroška šolska kuharska  skupina  Knapec . Naša šola je namreč ena od 20-ih v Sloveniji, ki nam bo danes kot del projekta »Otroci kuhajo otrokom« ponudila tudi slovensko tradicionalno kosilo.Pri zajtrku, ki je vseboval domače maslo, med in mleko ter jabolko,  sta se nam pridružila še gospoda čebelarja Ciril in Jože, ki sta spregovorila o pomenu medu in čebelah. Otroci  so bili njunega obiska še posebej veseli, saj so lahko oblekli  njihovo delovno obleko.Za spomin smo posneli  nekaj fotografij, ki si jih lahko ogledate v priloženi fotogaleriji.

Zapisali: Majda Štih in Ines Colner

Dostopnost