Uvod v teden otroka je bil na Osnovni šoli Krmelj zelo pester. Učenci biološkega krožka in njihova mentorica smo namreč del prvega oktobrskega vikenda preživeli v šoli.Tema letošnjega tekmovanja v znanju biologije so tujerodne invazivne vrste. Ker je to težava, s katero se bomo vse pogosteje srečevali, smo se z učenci odločili, da tovrstne organizme podrobneje raziščemo. V petek, 30. septembra, smo se natovorjeni s polnimi nahrbtniki vrnili v šolo. Po uvodu v dejavnosti smo z veseljem in zanimanjem pozdravili gospoda Dušana Klenovška, strokovnjaka s področja biologije in kemije. Pripravil nam je izredno poučno, zanimivo, praktično in uporabno predavanje o invazivnih živalskih in rastlinskih vrstah. Po večerji smo se tudi sami prelevili v raziskovalce in v različni literaturi iskali vse, kar nas je zanimalo. Delo je potekalo pozno v noč, ko smo se v eni izmed učilnic končno lahko zavili v svoje spalne vreče. Sobotno dopoldne smo preživeli v računalniški učilnici, kjer smo se s temo seznanjali še nekoliko podrobneje.

Prepričani smo, da je bil ta mini naravoslovni vikend izjemno poučen in da bomo tudi mi tisti, ki bomo našim avtohtonim živalskim in rastlinskim vrstam pomagali preživeti.

Učenci biološkega krožka na OŠ Krmelj

in mentorica Polona Starič