Luka Gole

Luka Gole, učenec devetega razreda Osnovne šole Krmelj, ponovno posega po najvišjih državnih priznanjih v znanju. Lanskoletnemu zlatemu priznanju iz kemije ter srebrnima priznanjema iz znanja matematike in fizike je letos dodal zlato v znanju astronomije in srebro iz fizike (oboje pod mentorstvom Boštjana Repovža).

Lansko kemijsko priznanje pa je tokrat še nadgradil, saj je z vsemi doseženimi točkami zlatemu lesku dodal še naziv državni prvak (pod mentorstvom Darinke Podlogar). Luka z odličnimi dosežki dokazuje, da na naravoslovnem področju sodi med najboljše. Tudi na letošnjem matematičnem tekmovanju je dosegel srebrno priznanje in se uvrstil na državno tekmovanje. V aprilu bomo močno stiskali pesti, da tudi pri matematiki doseže cilj, ki si ga je zastavil.
P. Starič