1Z učenci tretjega, četrtega in petega razreda OŠ Krmelj smo se 20. 10. 2014 odpravili v šolo v naravi v Sečo.
Najprej nas je pot vodila do sečoveljskih solin, kjer smo spoznali način pridobivanja soli. Po prihodu v CŠOD so se učenci nastanili v bungalove in si uredili sobe.Vsakodnevne dejavnosti so potekale izmenično v dopoldanskih in popoldanskih urah. Pravilnih tehnik učenja plavanja so učence učili Breda Blas, Urška Kugonič in učitelji plavanja iz CŠOD. Učiteljici Renata Mlinarič in Majda Štih pa sva izvajali naravoslovne, likovne ter literarne dejavnosti. Velik poudarek je bil na naravoslovnih dejavnostih v naravi. Opravili smo tudi orientacijski nočni pohod, kar je bilo še posebno doživetje, saj smo ga opravili v nočnem času in smo zato uporabili svetilke. Staršem smo napisali pozdrave z morja, sestavili pa smo tudi svoje pravljice o morskih deklicah, ki so nam burile domišljijo. Zelo veliko pozornosti smo namenili likovnemu izražanju in pridobivanju praktičnih veščin. Ob tem so nastali čudoviti izdelki učencev. Spoznali smo zanimivosti Pirana, obiskali smo zanimiv in poučen Muzej podvodnih dejavnosti v Piranu in akvarij. Prav posebno doživetje za vse pa je bila vožnja z ladjo. Popeljali so nas ob slovenski obali, ob tem nam je vodička predstavila našo morsko obalo in kar nekaj dejavnosti, ki potekajo ob in v morju. Tudi ob večerih smo bili dejavni, pokazali smo svoje talente in se zabavali. V šoli v naravi nismo razvijali le plavalne pismenosti, ampak so učenci v tem tednu pridobili številna življenjska znanja, praktične veščine, razvijali so pozitiven odnos do zdravega načina življenja.
Nekateri so bili prvič dlje časa od doma. Če se je pojavila kakšna težavica, so jo vsi zmogli rešiti samostojno. Trudili smo se, da bi učencem ta teden ostal v lepem spominu. Verjamemo, da nam je to tudi uspelo.

Učiteljica Renata Mlinarič, OŠ Krmelj