1Oktober je mesec požarne varnosti, zato smo se odločili, da v tednu otroka na Osnovni šoli Krmelj izvedemo evakuacijo. Na pomoč so nam priskočili gasilci PGD Krmelj in poveljnik GZ Sevnica, Gašper Janežič. Zanimala nas je odzivnost otrok in vseh zaposlenih na šoli. Kljub sireni, ki nas je malce prestrašila, smo ostali mirni in v zelo kratkem času smo zapustili prostore stare in nove šole ter vrtca. Gasilci so se nam tudi na kratko predstavili in spregovorili nekaj besed o evakuaciji ter o njih samih. Zastavili so nam nekaj vprašanj, na katera so otroci z veseljem odgovarjali. Spoznali smo, da so gasilci srčni ljudje, ki nam z veseljem priskočijo na pomoč, ko pride do požara, potresa ali kakšne druge nesreče. Zahvaljujemo se jim za sodelovanje in jih že v naprej vabimo k naslednjem skupnem projektu.