pust 14V torek, 4. 3. 2014, so prišle maškare tudi v krmeljski vrtec in šolo. Popoldne se je zbralo veliko najrazličnejših pustnih šem. Zimo so preganjale živali, princese, dobre vile, zlobne čarovnice, pravljični junaki, klovni ter za celo njivo ptičjih strašil.
Zbrali smo se pred novo šolo in se v dolgi pustni povorki odpravili po Krmelju, da smo se na ogled postavili še krajanom. Pustno rajanje smo nadaljevali v večnamenskem prostoru nove šole, kjer smo ob veseli glasbi navdušeno zaplesali. Posamezne maske smo se predstavile na velikem odru. Z veseljem smo se posladkali še s slastnimi krofi ter sokom in čajem. Za konec smo si maškare obljubile, da se drugo leto spet srečamo in skušamo skupaj pregnati zimo.
pust 14_1
Marjanca Železnik, Barbara Ocvirk in Vesna Jazbec