1Materinski dan je dan, ko naše mamice praznujejo svoj praznik. So najboljše mamice. Znajo nas potolažiti in nasmejati. Kaj bi jim poklonili za njihov praznik?

Ja seveda,rožico! Kakšno? Takšno, ki je ni treba zalivati in cveti večno. Tako so razmišljali otroci.V vrtec so prinesli plastične in glinene cvetlične lončke. Iz filca so s pomočjo vzgojiteljice izrezali cvetove trobentice in liste. Za steblo so uporabili zelene slamice.  Cvetove so nato  zlepili skupaj na slamico ter dodali še zelene liste. Nastala je prečudovita trobentica.  Skupaj z vzgojiteljico so jo dali v lonček ter dodali zemljo. Kako je lepa! “Mamice bodo zelo vesele,” so dejali otroci in bili ponosni, da jim je uspelo narediti rožico, ki bo živela večno.

DSC1057 DSC1059  DSC1064                                                                                                                                              Barbara Ocvirk