Okolje v katerem je naš vrtec, nam nudi čudovito naravo. Živimo z naravo, spremljamo dogajanje v njej in razvijamo zaščitniški ter ekološki odnos.

aj3

Komaj je sneg skopnel, že smo iskali znanilce pomladi in se veselili prebujanja narave. Toplo sonce je ogrelo naravo, prebudilo se je življenje v njej in  vse je pričelo brsteti. Na travniku ob potoku so zacveteli zvončki, trobentice in vijolice. Nabrali smo trobentice in vijolice, jih v vrtcu posušili in iz njih skuhali imeniten čaj. Otroci so opazovali postopek kuhanja čaja, nato pa so si čaj naredili po svojem okusu. Veliko otrok si je čaj naredilo z medom in limono. Uživali so ob dodajanju dodatkov v čaj, ga okušali in hvalili, kako je lepe rumene barve, okusen in  dišeč . S čajem smo dobili v telo vitamin C, preganjali prehlad in kašelj.

ajaj 2

Daniela Zupančič vzg.