Skoči na glavno vsebino

                                                                                                                         

Oddelek otrok Sončki,  Vrtca pri Osnovni šoli Krmelj, smo se vključili v projekt Naša mala knjižnica, ki ga izvaja Kulturno umetniško društvo Sodobnost. Cilj projekta je spodbujanje branja ter otrokove kreativnosti. Dodatna popestritev projekta pa je medvrtičkarska izmenjava literarne junakinje. Letos bo po naših vrtcih stopicala kokoška MIMi. V oddelku sončki smo izdelali čudovito lutko kokoško Mimi, ki že čaka, da odpotuje v povabljen vrtec.  

 kokoka Mimi Naša kokoška Mimi

Vsebina zgodbe na povezavi: http://sl.wikisource.org/wiki/Koko%C5%A1_velikanka           

Seznam knjig Bralne značke za vrtec:

Kokoš velikanka – Desa Muck

Moja družina – Cvetka Bevc

Čudežni prstan – Peter Svetina

Guji Guji – Chih-Yuan Chen

Nori izumi – Aino Havukainen,Sami Toivonen

Naša kokoška Mimi se bo že naslednji teden odpravila na potovanje v vrtec Dornberg. Priložoli ji bomo pustolovski dnevnik, v katerem bomo predstavili našo skupino otrok, naš vrtec in naš kraj. Pri nas pa bo gostovala kokoško iz njihovega vrtca, vrtca Dornberg. Gosujoča kokoška bo odhajala s sončki domov, obiskala njihov dom, v dnevnik bodo zapisali,narisali vse, kaj se je kokoški Mimi na obisku dogajalo. V mesecu aprilu pa se bodo kokoške vrnile v domači vrtec in prinesle s seboj svoj pustolovski dnevnik.

Z gostjo bomo lepo in skrbno ravnali, da se bo dobro ohranjena vrnila v matični vrtec.

Dostopnost