… je največja otroška prireditev v Sloveniji, ki vsako leto v goste privabi številne novih dogodivščin in zabave željne otroke. Letos smo se tja odpravili tudi mi, učenci od 1. do 3. razreda.

Organizatorji so ob 30. obletnici festivala pripravili resnično pester nabor raznovrstnih dejavnosti, ki so bile odlično organizirane. Ob prihodu smo dobili svojega vodiča, ki nas je vodil do različnih prizorišč. Najprej smo si ogledali predstavo Zverinice iz Rezije, nato pa smo se preizkusili v številnih dejavnostih – poslikavi obraza, pletenju kitk, s krtačami na nogah smo s tal čistili kredo, dvigovali težke uteži in konja, ciljali tarče,  obiskali smo Pikine omare stare šare, se sprehodili skozi senzorični poligon, rudniški rov in se ustavili v plesni četrti. Na koncu smo si privoščili še sladoled, kokice in Pikine »čalapinke«.

Bil je nadvse zabaven dan, ki bi ga z veseljem še malo podaljšali, a smo se žal prekmalu morali vrniti v Krmelj.