Osnovna šola Krmelj v letošnjem letu praznuje 70-letnico obstoja in že skozi celo leto obeležujemo ta jubilej na različne načine. Tudi uvod v novo šolsko leto smo pripravili v luči te obletnice.Učenci in učitelji 2. in 3. triletja smo se ponovno zbrali 1. septembra. Po uvodnem pozdravu ravnateljice so nas v gledališču na stopnicah pozdravili posebni gostje, gospa Andreja Flajs, gospa Ana Hočevar, gospod Marjan Zaman, gospa Gusta Lah ter gospod Branko Knez. To so bili učenci prve generacije, ki je pred sedemdesetimi leti prvič prestopila prag krmeljske osnovne šole. Popeljali so nas v čas, ko je bila šola zelo drugačna. Pripovedovali so tako doživeto, da smo se z lahkoto vživeli v čas, ko v učilnicah še ni bilo sodobne tehnologije in je bilo v razredu tudi po 40 učencev različnih generacij. Poudarili so, kako srečni smo lahko, da imamo tako čudovito šolo in pogoje, v katerih lahko tako učenci kot tudi učitelji delamo najbolje, kar zmoremo. Pripovedovanje so popestrili z obilico humorja, kar je bilo učencem še posebej všeč.

Po odličnem začetku v šolsko leto 2016/2017 smo učencem predstavili, kaj vse jih v naslednjih mesecih čaka. Želimo si, da bi tudi naši učenci čez leta s takim navdušenjem pripovedovali o svojih dogodivščinah iz osnovnošolskih klopi.

Učiteljica Renata Mlinarič