vaindvajseti april je idealna priložnost, da se za hip spomnimo, kakšen prečudovit dar je življenje na tako pestrem planetu, kot je naša Zemlja. Letošnji dan Zemlje poudarja pomen dreves in harmonije med človekom in naravo. Ker se tega dobro zavedamo tudi na naši šoli, smo se odločili temu posvetiti še več pozornosti kot običajno.

Vsi učenci od prvega do devetega razreda smo obeležili ta dan. Zbrali smo v skupni učilnici, kjer smo si ogledali predstavitev o pomenu in vlogi gozdov. Učenci od 1. do 5. razreda so temu namenili naravoslovni dan. Pogovarjali so se, si ogledali razne videoposnetke, izdelovali plakate in ustvarjali na različne načine ter čas preživljali z raziskovanjem in ogledovanjem travnika ter življenja na njem. Ostali pa so pomembno prispevali z vključitvijo v čistilno akcijo. Razdelili so se v skupine in s spremljevalci odšli po okolici Krmelja, po nabrežju potoka Hinja, okolici stare in nove šole in se trudili pobrati čim več odpadkov, v upanju, da jih bodo našli čim manj. Kljub vsemu se je nabralo precej odpadkov, ki so jih skrbno odložili v za to namenjene kontejnerje.Ljudje, živali, rastline – vsi smo del domačega planeta. Slednjega se dandanes premalo zavedamo, zato se vsako leto trudimo in temu namenjamo posebne trenutke in čas.

Renata Mlinarič, Osnovna šola Krmelj