V ponedeljek, 12. 3. 2018 smo se otroci iz Vijolične igralnice z vzgojiteljico Mojco in Barbaro odpravili v knjižnico Krmelj. Prijazno nas je sprejela gospa knjižničarka Anita. Pripravila nam  je pravljično vzdušje v knjižnem kotičku s stoli.  Predstavila nam je knjižnico na otrokov prijeten način. Povedala in pokazala nam je, kaj vse nam nudijo v knjižnici poleg knjig. To so DVD-ji, CD-ji, v večjih knjižnicah, kot je knjižnica Sevnica pa tudi igrače. Knjižničarka nam je prebrala tudi pravljico; Otroka, ki sta imela rada knjige (Peter Carnavas), preko otroškega slikovnega zapisa nam predstavila pravila pri ravnanju s knjigami. Vsakemu otroku je knjižničarka podarila kazalo za knjige in vpisnico za v knjižnico. S svojo mamico in svojim atijem lahko pridemo v knjižnico, se včlanimo in si sposodimo kakšno pravljico, risanko ali glasbo.

Že komaj čakam, da mamici in atiju povem kje smo bili in njiju povabim, da gremo še skupaj v knjižnico in tam preživimo pravljične trenutke.

Otroci iz Vijolične igralnice z Mojco in Barbaro