Ponedeljek, 18. 9. 2017, ni bil običajen šolski dan, saj smo na OŠ Krmelj začeli z obeleževanjem Evropskega tedna mobilnosti. Učenci so tako preizkusili kar nekaj možnosti potovanja, med drugim tudi tiste, s katerimi se bolj poredko srečujejo. Zjutraj so se peš odpravili do Tržišča, kjer so pot nadaljevali z vlakom do Sevnice. V OŠ  Sava Kladnika Sevnica so si ogledali lutkovno predstavo (Ne)zgode v prometu v izvedbi Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica, nato pa so prisluhnili Policijskemu orkestru ter podrobneje spoznali še delo policije. Policisti so učence navdušili s svojimi vozili, opremo, službenimi psi idr. Po pestrem dogajanju v OŠ v Sevnici pa so se učenci vrnili v domačo šolo z avtobusom in tako zaokrožili svojo pot.
Sara Gačnik